سایت http://30book.4kia.ir سایت دانلود کتاب ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق ,دانلود گزارش کاراموزی ,دانلود طرح توجیهی ,دانلود پروژه ,دانلود پاورپوینت ,دانلود جزوه وغیره

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 795
  • بازدید دیروز : 1426
  • بازدید کل : 1797334

دانلود پاورپوینت الودگی صوتی


دانلود پاورپوینت الودگی صوتی با فرمت pptx ودر 72 اسلاید قابل ویرایش

قسمتی از متن پاورپوینت

—کم شنوایی تنها چیزی است که ما به عنوان تاثیر مخرب صدای بلند بر سلامت شنوایی با آن آشناییم در حالی که در جامعه صنعتی امروز که در آن معیار صدای مجاز و غیر مجاز تعریف درستی ندارد و محدودیتی برای صداهای بلند در محیط زندگی و کار رعایت نمی شود. اما تاثیرات روانشناختی و ارتباطی شامل: افسردگی، پرخاشگری، اضطراب، کاهش مهارت های اجتماعی، ناتوانی دریادگیری، کاهش حافظه و همچنین کاهش مهارت های زبانی و گفتاری در کودکان همواره سلامت ما را تهدید میکنند.

—سردرد، خستگی، بیماری های قلبی، اختلالات گوارشی، سقط جنین، سرطان و اختلال خواب از جمله مهمترین تاثیرات سوء صدا بر سلامت انسان است.

—صدا به عنوان دومین آلوده کننده محیط زیست پس از آلودگی هوا به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرد در حالی که برخی تاثیرات مخرب صدای بلند به صورت پایدار و برای همیشه با فرد بیمار باقی خواهد ماند.

—جهت جلوگیری از ابتلا به معلولیت های ناشی از صدای بلند لازم است صداهای موجود در محیط زندگی و کار مورد ارزیابی و پایش قرار بگیرد و در مرحله دوم راهکارهای مناسب جهت کاهش صدا مورد توجه قرار داده شود و در نهایت با استفاده از تجهیزات حفاظتی فردی به پیشگیری از تاثیرات مخرب صدای بلند که عموما فرد را دچار کم شنوایی های پایدار می کنند بپردازیم.

مقدمه

—آلودگی صوتی به عنوان یکی از آلاینده های زیست محیطی در ایجاد این گونه مشکلات در شهر های بزرگ سهم بسزایی را به خود اختصاص داده است.

—آلودگی صوتی با فن آوری و تکنولوژی صنعتی رابطه مستقیم داشته و به عبارت دیگر همزمان با رشد و ارتقاء تکنولوژی مشکل صدا نیز ابعاد گسترده تری یافته و باعث بروز مشکلات بیشتری خواهد شد.

—مشکل این نوع از آلودگی در اکثریت کشورهای صنعتی به عنوان یکی از مهمترین موضوعات زیست محیطی تلقی شده و حتی در مدیریت کلان شهرها، معماری داخلی مراکز بهداشتی درمانی، آموزشی و تحقیقاتی، مسکونی و تجاری و همینطور طراحی ماشین آلات صنعتی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

 

— تحقیقات انجام گرفته نشان میدهد که هیاهو و دغدغه های زندگی ماشینی ناراحتی جسمی و روحی شهروندان کلان شهرها را باعث می شود که عوارض جسمی و روحی و روانی ناشی از سرو صدای ترافیکی در مقایسه با انواع دیگر بسیار زیانبارتر است. این مسائل باعث شده است که جهان امروز برای مبارزه با این معضل هزینه های هنگفتی را صرف نماید.

آلودگي صوتي

—آلودگي صوتي و تاثيرات آن نيز يكي از مسايلي است كه با توجه به توسعه روز افزون جوامع به ويژه روند صنعتي شدن نمايان تر شده و از اهميت قابل توجهي برخوردار گرديده است.

—

— تدوين استاندارد ها درباره صدا يا تكميل و به روز نمودن و تعيين حد مجاز آلودگي صوتي همگي مويد توجه بيشتر جوامع به صداهاي موجود در محيط و نياز آنها در كنترل اين نوع از آلودگي ميباشد.

—

—صداهاي محيطي شامل: صداهاي منتشره از مناطق صنعتي، رفت و آمد قطارها، فرودگاه ها و مناطق تفريحي بوده ولی مواردي از قبيل اكوستيك ساختماني، صداهاي درون ساختمان، واكنش افراد به ارتعاشات و كاربردهاي صنعتي صدا و سنجش آن را شامل نمي شود.

—اگرچه آلودگي صوتي يك مشكل جهاني است اما اين مسئله تا حد قابل توجهي به فرهنگ، اقتصاد و سياست وابسته است و بطور محسوسي از كشوري به كشور ديگر تفاوت مي كند.

—

—حتي در مناطقي كه تدابير گسترده اي براي تنظيم، ارزيابي، كاهش و محدود كردن منابع توليد صدا انجام گرفته است نيز وجود آلودگی صوتی احساس ميشود.

— در اين زمينه به عنوان مثال مي توان به فعاليتهاي زيادي كه در جهت كاهش صداي رفت و آمد از منبع توليد آن صورت گرفته است اشاره كرد. در حقيقت وسايل نقليه امروزي در مقايسه با مدل هايي كه ده سال پيش توليد شده اند خيلي بي صدا ترند ولي تمام اين زحمات به دليل افزايش حجم تردد بي نتيجه مانده و ميزان رضايت عمومي كاهش يافته است. از طرف ديگر توليد خودروهاي كم صداتر ممكن است براي مدتي مشكل را كاهش دهد اما مطمئنا در دراز مدت موجب برطرف شدن كامل آن نخواهد شد.

—با اينكه برآورد جهاني از ميزان اثرات و زيان هاي اقتصادي صداهاي محيطي وجود ندارد اما يك مثال بارز كه دربرگيرنده تمام كشورهاي اروپايي است موارد مطرح شده در قانون سبز اتحاديه اروپا در خصوص خطي مشي آينده صدا (1996 ميلادي) به شرح زير است:

—مطابق با برآورد قانون سبز ، از ميان تعداد افرادي كه در معرض سروصدا قرار مي گيرند، 20% كل جمعيت اروپا برابر با 80 ميليون نفر از صداهاي غير قابل تحمل كه نتيجه آنها تاثيرات سوء بر سلامتي، اختلالات خواب و آزردگي است رنج مي برند همچنين 170 ميليون شهروند ديگر اروپايي نيز در مناطقي زندگي مي كنند كه در طول روز از مقادير زياد سروصدا آزرده مي شوند.

—از جنبه مالي نيز 0/2تا 2% از درآمد توليد ناخالص داخلي صرف مقابله با صداهاي محيطي مي شود كه حتي اعداد كمتر از اين مقادير نيز هزينه قابل ملاحظه اي خواهند بود.

صدا چيست؟

—به هر تغيير فشار در هوا كه گوش انسان مستقیما آن را تشخيص مي دهد صدا مي گوييم. این حركت موج دار هوا زماني آغاز مي شود كه عاملي، نزديكترين ذره هوا را به حركت در مي آورد و به تدريج اين حركت به ذرات هواي مجاور كه از منبع توليد دورترند سرايت مي يابد.

—بر اساس نوع محيط، صوت با سرعت هاي متفاوتي منتشر مي شود. در هوا صوت با سرعت تقريبي 340 متر بر ثانيه انتشار مي يابد در جامدات و مايعات سرعت انتشار صوت بيشتر است . به طوري كه در فولاد بیشتر و در آب کمتراز فولاد مي باشد.

ترازهاي معمول صدا

—در مقايسه با فشار ايستايي جو، دامنه تغييرات فشار صداي قابل شنود بسيار كوچكتر مي باشد که برابر ميانگين آستانه شنوايي افراد بوده و بنابراين به اين مقدار، آستانه شنوايي اطلاق مي شود. فشار صدايي که مقدار تقريبي آن آنقدر زياد است كه در گوش توليد درد مي كند را آستانه دردناكي مي گويند. نسبت بين اين دو حد فشار، يك ميليون به يك است.

—بكارگيري مستقيم اعداد مقايسه اي خطي براي تعيين فشار صوت منجر به توليد اعداد بزرگ خواهد شد و از آنجا كه پاسخ گوش به تحريكات عمدتا به شكل لگاريتمي است تا خطي، بنابراين در عمل پارامترهاي شنيداري به شكل نسبت لگاريتمي ميزان اندازه گيري شده به ميزان مرجع بيان مي شود كه اين نسبت لگاريتمي دسيبل ناميده مي شود.

فهرست مطالب:
مقدمه
آلودگی صوتی
صدا چيست؟
ترازهاي معمول صدا
درك صدا(تشخيص صدا)
انواع صدا
صداي پيوسته
صداي منقطع
صداي ضربه اي ( كوبه اي)
طنين ها در صدا
صداي داراي فركانس كم
انتشار صدا در محيط
عوامل موثر بر انتشار صدا
موانع
كاهش اتمسفري
باد ودما
اثرات زمين
صدا در دريافت كننده
شناسايي منابع صدا
اندازه گيري صدا
استفاده از آمار
عوامل وابسته به صوت
اصوات با تن(آهنگ) خالص و باند پهن
منابع تولید کننده آلودگی صدا
تعیین صدای یک بزرگراه
اثرات آلودگی صدا بر انسان و محیط
اثرات سروصدا بر گوش
عوامل موثر در تغییرات آستانه شنوایی
نقص در شنوایی
معیار خطر کر شدن
اثرات روانی سروصدا

اثر سروصدا بر خواب
اثر سروصدا بر انجام کار
اثر سروصدا بر آسایش انسان
کنترل صدا
زنجیره صدا، منبع،مسیر، دریافت کننده
کاهش صدا توسط موانع

 


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 257
پنل ویژه نمایندگی V2ray  ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی V2ray ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی وی پی ان پنل کاملا فارسی و اختصاصی می‌باشد. امکان تهیه و استفاده از پروتکل های V2ray Open SSTP L2TP در این پنل به صورت همزمان وجود دارد. پشتیبانی از انواع اپراتورها ایرانسل/رایتل/همراه اول لینک اشتراک های پنل اختصاصی به صورت مولتی سرور با سرور های تانل ... ...

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط                                          فیلم ذهن تغییر یافته                   نکته های ... ...

بروکر پاکت آپشن

بروکر پاکت آپشن

با POCKET OPTION یک معامله‌گر حرفه‌ای شوید یک پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد برای همه هر معامله‌گری می‌خواهد تا در بهترین شرایط سود ببرد و نمی‌خواهد نگران امنیت وجوه شخصی خود باشد. اولین کار واضحی که یک معامله‌گر مبتدی انجام می‌دهد بررسی سایت‌های مختلف معامله آنلاین ... ...

دریافت فایل : بروکر پاکت آپشن
دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز معرفی کتاب صوتی راز موفقیت در کتاب صوتی راز موفقیت نوشته آنتونی رابینز، به شما راه حل‌هایی پیشنهاد می‌شود تا بتوانید آنچه را که دوست دارید، بدست آورید، ضمن اینکه آنچه را که دارید حفظ کنید. این کتاب راهنمایی عملی برای ... ...

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما