سایت http://30book.4kia.ir سایت دانلود کتاب ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق ,دانلود گزارش کاراموزی ,دانلود طرح توجیهی ,دانلود پروژه ,دانلود پاورپوینت ,دانلود جزوه وغیره

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 910
 • بازدید دیروز : 940
 • بازدید کل : 1796023

دانلود پاورپوینت تئوري آشوب و رابطه آن با MIS


دانلود پاورپوینت تئوري آشوب و رابطه آن با MIS با فرمت ppt و در 37 اسلاید قابل ویرایش

قسمتی از متن پاورپوینت

 • هدف اصلي اين تحقيق مروري اجمالي بر ادبيات مربوط به نظريه آشوب به صورت نسبتا ساده و قابل استفاده براي مديران است. همچنين سعي شده است تا كاربردهاي متنوع نظريه آشوب در مديريت معرفي شوند.
 • نظريه آشوب هر چند كه در دهه هاي اخير جزء تحقيقات علمي رشته هايي گوناگون قرار گرفته، اما مفهوم ساده آن ريشه در برداشت هاي اوليه انسان در مورد جهان دارد. كلمه يوناني Chaos (كي آس) كه به آشوب و هرج و مرج يا بي نظمي ترجمه شده است تلقي يونانيان باستان را نسبت به هستي مي رساند طبق اين ديدگاه هر چند كه امور جهان بي نظم، تصادفي و در نتيجه غير قابل پيش بيني به نظر مي رسند اما در عين حال از يك نظم و قطعيت برخوردار هستند.

آشوب چيست؟

 • « كليه تمام ناشناخته ها نزد خداوند است و جز او كسي از ناشناخته ها آگاهي ندارد او هر آنچه را كه در خشكي و درياست مي داند. هيچ برگي از درختي نمي افتد مگر اينكه او از آن آگاه باشد و هيچ دانه اي در تاريكي هاي زمين و هيچ تر و خشكي وجود نخواهد داشت. مگر اينكه در كتاب مبين (قرآن مجيد) به آن دلالت شده باشد.»
 • «سوره انعام آيه 58»
 • «برگ درختان سبز در نظر هوشيار هر ورقش دفتري است، معرفت كردگار»
 • « حافظ»
 • يار دوست مي دارد اين آشفتگي كوشش بيهوده به از خفتگي
 • « مولوي»
 • نظريه آشوب به شاخه اي از رياضيات و فيزيك گفته مي شود كه مرتبط با سيستمهايي است كه ديناميك آنها در برابر تغيير مقادير اوليه رفتار بسيار حساسي نشان مي دهد به طوريكه رفتارهاي آينده آنها ديگر قابل پيش بيني نمي باشد. به اين سيستمها سيستمهاي آشوبي گفته مي شود كه از نوع سيستمهاي غير خطي ديناميك هستند.
 • Chaos در لغت به معني در هم ريختگي آشفتگي و بي نظمي است و مترادف آن در مكانيك turbulance يا تلاطم مي باشد ولي در تئوري به مفهوم نظم در بي نظمي و عمدتا از شناخت رموز موجود در طبيعت و خلقت نشات گرفته است
 • به عبارت ديگر Chaos به مفهوم مجموعه تلاطمها و جابجائيهاي بي نظميها در تمام مقايسه ها مي باشد.
 • در تئوري بي نظمي اين طبيعت است كه الگوههاي واقعي را مي سازد و يا قبلا ساخته است. اين الگوها بعضا ً در فضاي خود داراي نظم و در زمان دچار بي نظمي بوده و يا بر عكس در زمان داراي نظم و در فضاي خود بي نظم مي باشند.

تاريخچه تئوري آشوب

 • از سال 1965 تاكنون به ويژه در سالهاي اخيرتئوري آشفتگي كه براي اولين بار توسط دانشمندي به نام « ادوارد لورنز» در هواشناسي به كار گرفته شده و آن را به يك علم تبديل نموده در حيطه تمام علوم و مباحث تجربي، رياضي، رفتاري، اجتماعي و مديريتي و ..... دارد شده و عملاً در بسياري از آنها داده هاي گذشته را بي ارزش كرده و اساس تغييرات بنيادي در علوم را فراهم نموده است.
 • ادوارد لورنز در يك تلاش براي مدل سازي شرايط آب و هوا معروف ترين سمبل آشوب را كشف كرد: ( LORENTZ ATTRACTOR) جاذب لورنز
 • «جميز گيلك» در كتاب خود تحت عنوان «آشوب؛ ايجاد يك علم جديد» چشم اندازهاي جديدي را از واقعيت هاي فرا روي، روشهاي جديد، درك علت و معلول را جهت برقراري نظم و حل و فصل پيچيدگيهاي (تئوري پيچيدگي) سازمان ارائه مي كند. اين تئوري كه با تئوري آشوب در ارتباط است، بعدها توسط انديشمنداني نظير «روگرلوين» در كتابي تحت عنوان «پيچيدگي: زندگي در لبه نظم و آشوب» و « ميتچل والدروپ» در كتابي به نام «پيچيدگي: علم نوظهور در لبه نظم و آشوب» توسعه يافت.
 • اين نظريه در ابتدا تنها يك نظريه بود، اما مطالعات بعدي آن را به يك تئوري تبديل كرد، مطالعات بيشتر آن را به حد علم نيز رساندند، به طوري كه امروزه از آشوب در معماري و عمران نيز استفاده مي شود، چرا كه يكي از اصولي كه اين علم بيان مي كند اين است كه هيچ چيز قابل پيش بيني نيست.
 • دانشمندان معاصر معتقدند قرن بيستم به ترتيب بابت سه مسأله «نسبيت، مكانيك كوانتوم، و تئوري آشفتگي» در خاطر بشريت باقي خواهد ماند و تئوري آشفتگي را آن چيزي دانسته اند كه امروزه كاربرد اصلي را دارد.
 • «استيفن ها و كينك» فيزيكدان و كيهان شناس و برنده جايزه نوبل در فيزيك ذره اي، اين سؤال را مطرح كرد: «در دنيايي كه در آن ميرايي (انتروپي) حاكم است، نظم چگونه پديد مي آيد؟»
 • تئوري آشفتگي مي گويد: «با داشتن دانش تقريبي از شرايط اوليه يك نظام و با درك قانون طبيعي مرتبط به آن نظام كه رموز آن به صورت قابل كشف در دل طبيعت نهفته است انسان مي تواند رفتار آينده آن نظام را برآورده كند.»

فهرست مطالب

آشوب چيست؟

تاريخچه تئوري آشوب

ويژگيهاي تئوري آشوب

1) اثر پروانه اي (Butterfly Effect)

2) سازگاري پويا (Dynamic Adaptation)

3) خودمانايي (Self – Similarity)

4) جاذبه هاي غريب

تصميم گيري در شرايط آشوب يا آشفتگي

مقايسه اجمالي مدلهاي سه گانه تصميم گيري

مديريت نظريه آشوب

پنج توصيه زير به منزله پنج اصل اوليه براي مديريت در شرايط آشوب است.

نظريه كوآنتوم

سه نتيجه گيري اصلي كه از نظريه كوانتوم حاصل مي شود به قرار زير است.

O در رياضي

O در MIS

نتيجه گيري

منابع


مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 165
پنل ویژه نمایندگی V2ray ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی V2ray ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی وی پی ان پنل کاملا فارسی و اختصاصی می‌باشد. امکان تهیه و استفاده از پروتکل های V2ray Open SSTP L2TP در این پنل به صورت همزمان وجود دارد. پشتیبانی از انواع اپراتورها ایرانسل/رایتل/همراه اول لینک اشتراک های پنل اختصاصی به صورت مولتی سرور با سرور های تانل ... ...

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط                                          فیلم ذهن تغییر یافته                   نکته های ... ...

بروکر پاکت آپشن

بروکر پاکت آپشن

با POCKET OPTION یک معامله‌گر حرفه‌ای شوید یک پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد برای همه هر معامله‌گری می‌خواهد تا در بهترین شرایط سود ببرد و نمی‌خواهد نگران امنیت وجوه شخصی خود باشد. اولین کار واضحی که یک معامله‌گر مبتدی انجام می‌دهد بررسی سایت‌های مختلف معامله آنلاین ... ...

دریافت فایل : بروکر پاکت آپشن
دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز معرفی کتاب صوتی راز موفقیت در کتاب صوتی راز موفقیت نوشته آنتونی رابینز، به شما راه حل‌هایی پیشنهاد می‌شود تا بتوانید آنچه را که دوست دارید، بدست آورید، ضمن اینکه آنچه را که دارید حفظ کنید. این کتاب راهنمایی عملی برای ... ...

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما