سایت http://30book.4kia.ir سایت دانلود کتاب ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق ,دانلود گزارش کاراموزی ,دانلود طرح توجیهی ,دانلود پروژه ,دانلود پاورپوینت ,دانلود جزوه وغیره

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 818
  • بازدید دیروز : 1426
  • بازدید کل : 1797357

دانلود پاورپوینت دیوارهای برشی


دانلود پاورپوینت دیوارهای برشی با فرمتpptx ودر 57 اسلاید قابل ویرایش

فهرست مطالب

فصل اول، معرفی دیوارهای برشی
فصل دوم ، شناخت وعملکرد دیوار های برشی باز شودار (کوپله)
فصل سوم ، بررسی لرزه ای و عوامل موثر در مقاومت دیوار برشی کوپله
فصل چهارم ، مرور اجمالی بر روش های طراحی دیوار برشی کوپله
فصل پنجم ، انواع شکست ها در دیوار های برشی
فصل ششم ، خلاصه ونتیجه گیری
فصل هفتم ، مدل سازی نرم افزار

قسمتی از متن پاورپوینت

فصل اول، معرفی دیوارهای برشی

—ديوار برشی ديواری است که برای مقاومت در برابر اثر توأم تلاش محوری ، تلاش خمشی و تلاش برشی ناشی از بارهای قائم و بار زلزله طراحی می شود.

ديوارهای برشی معمولا" بيشترين سهم نيروی برش پايه را تحمل می کنند که باعث افزايش چشمگير سختی ساختمان و کاهش قابل ملاحظه خسارت به عناصرغيرسازه ای می گردد

ديوارهای سازه ای با نسبت بعدی بالا ، ديوارهای خمشی ناميده می شوند زيرا رفتار غالب آنها در مد خمشی می باشد . ديوارهايی با نسبت بعدی پائين ، ديوارهای چاق يا کوتاه ناميده می شوند . امکان دارد ديوارهای کوتاه دچار شکست زودهنگام برشی شوند و اين خود باعث کاهش شکل پذيری می شود ، به همين دليل شکست های برشی غالبا" نامطلوب در نظر گرفته می شوند. اگر عمل ديوار در مد برشی باشد ، يک مقطع ساده می تواند عملگر باشد

— طراحی ديوارهای بلند خمشی مانند طراحی تيرها صورت می گيرد . آنها می توانند طوری طراحی شوند که رفتاری شکل پذير داشته باشند . اين رفتار توسط جلو انداختن تسليم شدگی آرماتورهای عمودی صورت می گيرد . اگرچنانچه ظرفيت برشی طراحی ديوار بزرگتر از بار برشی مرتبط با مقاومت خمشی ديوار باشد ، رفتار شکل پذير و خمشی بدست می آيد.

در ديوارهای کوتاه برش و خمش رابطه ی بسيار نزديک دارند . وجود نيروهای برشی با شدت بالا می تواند به شکست های فشاری يا کششی قطری قبل از رسيدن به واکنش خمشی شکل پذير منجر شود .

ديوارهای برشی بنا به نياز سازه ممکن است دارای اجزای لبه ای و يا فاقد آن باشند به طوريکه اگر تنش فشاری بتن در دورترين تار مقطع فشاری ديوار تحت اثر بار نهايی به انضمام اثر زلزله ازfc 0.2 بيشتر باشد بايد از اجزای لبه ای استفاده کرد ، مگر آنکه در تمام طول ديوار آرماتورگزاری ويژه پيش بينی شود.

—مزايای ديوارهای برشی :

—1: افزايش چشمگير سختی ساختمان به نحوی که بر اثرات ثانويه نقش موثری دارد . اين مزيت خود به خود موجب افزايش درجه ايمنی در مقابل شکست يا ريزش ساختمان می شود .

—2: کاهش قابل ملاحظه خسارت به عناصر غيرسازه ای که در اکثر موارد هزينه آنها کمتر از هزينه اعضای سازه ای نيست.

—3: اثر قابل توجه در ايجاد آرامش خيال و تأمين امنيت روانی ساکنين ساختمانهای بلند مرتبه در هنگام وقوع زلزله .

—4: دیوارهای برشی قادرند حتی پس از پذیرش ترکهای زیاد، بارهای ثقلی که برای آنها هم طراحی شده اند تحمل کنند. این پدیده را بطور کامل نمیتوان از ستونها انتظار داشت.

—

—نحوه انتخاب مقدار و محل ديوار برشی :

—هر ديوار برشی ممکن است در اثر نيروهای محوری دچار جابه جايی يا تغييرشکل انتقالی و چرخشی شود. اينکه يک ديوار برشی تا چه ميزان و چگونه تحت تأثير لنگر واژگونی ، نيروهای برشی يا پيچشی قرار گيرد بستگی دارد به :

—1: شکل هندسی

—2: جهت آن در برابر نيروی زلزله

—3: محل استقرار آن در پلان ساختمان

—

—در ميان نکات بسيار مهمی که از لحاظ سازه ای رعايت آنها الزامی است بايد به موارد زير اشاره کرد :

—1: برای ديوارهای منفرد ، تأمين تقارن در سختی پايداری پيچشی و ظرفيت مناسب و خوب شالوده اهميت زيادی دارد .

—2: توزيع غير يکنواخت تغييرشکل های غيرارتجاعی در تمام سطح پلان در نظر گرفته شود.

—3: از نظر تمرکز تغيير شکل غيرارتجاعی در نقاط يا محل های خاصی از پلان ساختمان که موجب تمرکز تغييرشکل غير ارتجاعی برای برخی از ديوارها ميشود ، بايد دوری کرد . زيرا درغيراينصورت ممکن است برخی از ديوارها در محدوده ارتجاعی باقی بمانند در حاليکه نياز شکل پذيری برخی ديگر خيلی زياد می شود.

—

—پايداری پيچشی :

— پايداری پيچشی در ديوارهای برشی نيز بستگی به نحوه استقرار آنها در پلان دارد. سه سيستم (د)، (ه)، (و) بدليل آرايش مناسب هندسی ديوارها از مقاومت نسبتا" خوبی در مقابل پيچش برخوردارند. در سيستم (ه) خروج از مرکزيت قابل توجهی وجود دارد . لکن به دليل وجود هسته جعبه ای شکل مقاومت پيچشی خوبی را از خود نشان می دهد.

—

— به منظور انتخاب بهترين محل برای ديوارها موارد زير نيز بايستی مورد توجه و رعايت قرار گيرد :

— به منظور تأمين مقاومت پيچشی خوب برای ساختمان ، تا آنجا که ممکن است ديوارهای برشی در محيط پلان تعبيه شوند. نيروهای ثقلی بيشتری را می توان از طريق ديوار به شالوده منتقل ساخت. درچنين وضعيتی نياز به فولادگذاری خمشی زياد ، کاهش می يابد و همچنين شالوده قادر خواهد بود لنگر واژگونی ناشی از ديوار را به خوبی تحمل کند.

— چنانچه در مناطق با خطر نسبی زياد ، در ساختمان های بلند از يک يا دو ديوار برشی استفاده شود ، نيروهای زلزله در اين ديوارها متمرکز شده که موجب می شود نيروی بسيار زيادی به شالوده ساختمان منتقل گردد که در اينصورت بايد شالوده ای وسيع و ويژه برای مقاومت در برابر زلزله پيش بينی گردد.

—اما آنچه که مهم است اين است که مقدار و توزيع ديوار برشی در پلان ساختمان به گونه ای باشد که باعث کاهش و کنترل تغييرمکان جانبی نيروی بالا رانش (up lift) و افزايش شکل پذيری گرديده و همچنين در يک زلزله شديد ، تمام ديوارهای برشی وارد محدوده غيرخطی و غير ارتجاعی شده که به سبب آن نه تنها اجازه تأمين ظرفيت خمشی خيلی زياد به سازه داده می شود ، بلکه مقاومت برشی و شکل پذيری آن نيز افزايش می يابد .


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 145
پنل ویژه نمایندگی V2ray  ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی V2ray ویژه کافینت و موبایل فروشی

پنل ویژه نمایندگی وی پی ان پنل کاملا فارسی و اختصاصی می‌باشد. امکان تهیه و استفاده از پروتکل های V2ray Open SSTP L2TP در این پنل به صورت همزمان وجود دارد. پشتیبانی از انواع اپراتورها ایرانسل/رایتل/همراه اول لینک اشتراک های پنل اختصاصی به صورت مولتی سرور با سرور های تانل ... ...

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

کتاب صوتی اثر مرکب نوشته دارن هاردی

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط                                          فیلم ذهن تغییر یافته                   نکته های ... ...

بروکر پاکت آپشن

بروکر پاکت آپشن

با POCKET OPTION یک معامله‌گر حرفه‌ای شوید یک پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد برای همه هر معامله‌گری می‌خواهد تا در بهترین شرایط سود ببرد و نمی‌خواهد نگران امنیت وجوه شخصی خود باشد. اولین کار واضحی که یک معامله‌گر مبتدی انجام می‌دهد بررسی سایت‌های مختلف معامله آنلاین ... ...

دریافت فایل : بروکر پاکت آپشن
دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز

دانلود کتاب صوتی راز موفقیت اثر آنتونی رابینز معرفی کتاب صوتی راز موفقیت در کتاب صوتی راز موفقیت نوشته آنتونی رابینز، به شما راه حل‌هایی پیشنهاد می‌شود تا بتوانید آنچه را که دوست دارید، بدست آورید، ضمن اینکه آنچه را که دارید حفظ کنید. این کتاب راهنمایی عملی برای ... ...

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما