سایت http://30book.4kia.ir سایت دانلود کتاب ,دانلود مقاله,دانلود تحقیق ,دانلود گزارش کاراموزی ,دانلود طرح توجیهی ,دانلود پروژه ,دانلود پاورپوینت ,دانلود جزوه وغیره

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 424
  • بازدید دیروز : 1660
  • بازدید کل : 1143259

دانلود مقاله زنان روستائي ، بهره‌وري، كاهش ضايعات محصولات كشاورزي


دانلود مقاله زنان روستائي ، بهره‌وري، كاهش ضايعات محصولات كشاورزي با فرمت ورد و در 17 صفحه قابل ویرایش

چكيده

علي‌رغم اينكه زنان به عنوان نيمي از نيروي انساني فعال در بخش كشاورزي، بايد در برنامه‌هاي توسعه و به‌ويژه توسعه روستائي مشاركت داشته باشند، اما واقعيت اين است كه زنان با وجود مشاركت در بسياري از فعاليت‌هاي توليدي و كشاورزي، از جايگاه و رتبه خاص اجتماعي برخوردار نيستند. و علت اين امر كم توجهي به نقش‌ها و فعاليت‌هاي آنان است كه موجب شده آنها در برنامه‌ريزي‌ها مورد توجه قرار نگيرند. كشور ايران در توليد بسياري از محصولات به مرز خود‌كفائي رسيده اما اين خود‌كفائي پايدار نمانده، آن هم به دو دليل، «افزايش قيمت و عدم كاهش ضايعات محصولات كشاورزي». بنابراين اگر حجم ضايعات محصولات ادامه يابد بحث امنيت غذائي مردم تحت الشعاع قرار گرفته و رشد ضايعات هزينه‌هاي گزافي تحميل مي‌كند.از اين رو در اين تحقيق، نقش زنان در افزايش بهره‌وري و كاهش ضايعات محصولات كشاورزي مورد بررسي و مطالعه قرار گرفته و براي اين بررسي از مطالعات كتابخانه‌اي استفاده شدو نقش آموزش و فن‌آوري اطلاعات در اين زمينه مدنظر قرار گرفت. با ارائه اطلاعات مفيد و به‌ روز در مورد نگه‌داري و فراوري محصولات كشاورزي به زنان و دختران روستائي مي‌توان گام بلندي در مسير كاهش ضايعات محصولات كشاورزي برداشت.

 

واژه‌هاي كليدي: زنان روستائي، بهره‌وري، آموزش، فن‌آوري اطلاعات، كاهش ضايعات محصولات كشاورزي.

مقدمه:

اطلاعات و آمار فائو نشان مي‌دهد كه زنان روستايي حدود 40 درصد فعاليتهاي كشاورزي را به خود اختصاص مي‌دهند در حقيقت زنان روستايي به عنوان نيروي كار، جمعيت كثيري را درهمه كشورهاي درحال رشد و از جمله كشور ايران تشكيل مي‌دهند و اين جمعيت در برخي كشورها به بيش از 80% نيروي فعال بخش كشاورزي بالغ مي‌شود. در كشور ما نيز با توجه به خصوصيات و بافت جوامع روستايي و عشايري بخش وسيعي از توليدات كشاورزي و فرآورده‌هاي دامي، برعهده زنان بوده و علاوه بر آن، زن روستائي به عنوان زن خانه و ناظم امور اقتصاد خانواده، در تصميمات و پذيرش ايده‌هاي نو كه منجر به بهبود وضعيت اقتصادي خانواده مي‌گردد، تاثير و نفوذ داشته و سهيم مي‌باشد. و به طور كل دو سوم فعاليتهاي روزمره را به عهده دارد(خوزاني،1368). بنابر تحقيقات فائو بيش از 70 درصد از جمعيت فقير جهان را زنان تشكيل مي‌دهند و چهره فقر بيش از آنكه روستايي باشد، زنانه است. زيرا زنان فقير شهرنشين نيز همان مهاجران درمانده ديروز روستا هستند. آنها ازكليه امكانات جهت بالا بردن كمي و كيفي شرايط و بهبود اوضاع خود محروم مي‌باشند(منجم‌زاده و آجيلي،1385). و با وجود نقش آشكار زنان روستايي در توليد و فرآوري و نگه‌داري محصولات كشاورزي اين بخش از جمعيت روستايي از خدمات آموزشي و كسب مهارتهاي مناسب با فعاليتهاي خود بي‌بهره مانده است (خوزاني،1368). با توجه به محور بودن فعاليتهاي كشاورزي در جريان توسعه اقتصادي كشورمان و نقش بسزايي كه زنان روستايي در توليد مواد غذايي دارند ارتقاء سطح دانش فني آنها براي زندگي هر چه بهتر از اهميت خاص برخودار است. براي كشوري مانند ايران كه درصدد بهبود اقتصاد روستايي مي‌باشد و حمايت از توليد فرآورده‌هاي غذايي آن لازم است، شناخت نقش اين قشر و توجه به بهبود وضع آنها در كشاورزي و مخصوصاٌ زندگي آنها حائز اهميت فراواني است. به تعبير ديگر آنها نيروي كار نامرئي در اقتصاد كشاورزي هستند. نوع فعاليت زنان روستايي در مناطق مختلف كشور متفاوت بوده و بنابه موقعيت خاص فرهنگي و اجتماعي آن منطقه نقش خاصي دارند(رستمي و رحيم‌زاده، 1383). از طرف ديگر چنانچه هدف، حركت در جهت توسعه پايدار باشد، لازمه آن، اين است كه به توسعه انساني توجه خاصي مبذول شود. و يكي از موضوعاتي كه در توسعه انساني مطرح مي‌شود دانائي محوري است. دانائي محوري به دنبال اين است كه انسانها از نظر دانش و آگاهي به آستانه قابل قبولي دستيابي پيدا كنند و به‌خصوص زنان روستائي كه در جهت بهينه‌سازي و بهره‌گيري مطلوب‌تر از امكانات و شرايط موجود مي‌باشند بايد از نظر دانائي، توانايي لازم را كسب كرده باشند. چرا كه به دنبال دانائي توانايي است. بنابراين چنانچه زنان روستائي تسلط به فنون و دانش جديد در جهت بهره‌گيري مطلوب‌تر از امكانات را داشته باشند در حقيقت به اين توانايي مي‌رسند كه تغيير و تحول لازمه را در جامعه خويش بوجود آورند و از نظر اقتصادي درامد مطلوب‌تر كسب نموده و در نتيجه رونق اقتصادي را در خانوار و جامعه روستائي به‌ وجود خواهند آورد.

 

نقش زنان روستايي در فعاليت‌هاي كشاورزي و توليد:

با وجوديكه زنان روستايي در كشورهاي درحال توسعه، مولد حدود 80 درصد از مواد غذايي هستند و سرپرستي حدود 30 درصد از خانواده‌هاي روستايي را به‌عهده دارند،ولي فعاليت آنها به عنوان فعاليت اقتصادي به شمار نمي‌رود. و بدين‌جهت به سادگي از برنامه‌هاي توسعه كشاورزي و روستايي حذف مي‌گردند. اقدامات و فعاليتهاي انجام شده توسط زنان معمولا در مراحل مختلف كاشت، داشت، برداشت و فراوري و نگه‌داري محصولات كشاورزي دامي و باغي و يا نگه‌داري و مراقبت از دام(بهداشت و تغذيه و ...) مي باشد(خوزاني،1368). و در واقع هرچند كه زنان 49 درصد جمعيت روستايي را شكل مي‌دهند ولي 65 درصد فعاليتهاي كشاورزي در روستا توسط آنان انجام مي‌شود(ويسي و بادسار،1384).در ايران نيز زن روستائي، همانند ساير كشورها به صورت‌هاي مختلف در صحنه كشاورزي فعال است. بر اساس تقسيم كلي كار در كشور ما، معمولا بيان مي‌شود كه امور منزل به عهده زنان و فعاليت بيرون از خانه به عهده مردان است. در مورد زنان علاوه بر انجام فعاليتهاي مرسوم خانه‌داري، در مزرعه نيز به ايفاي نقش مي‌پردازند. در بخش كشاورزي، در بسياري موارد، زنان نقش سنگين‌تري نسبت به مردان دارند. اما اغلب از مؤقعيت پايين‌تري برخوردار بوده و ارزش واقعي نيروي كار آنها به عنوان نيروي كار كشاورزي به درستي مشخص نيست. به تعبير ديگر آنها نيروي كار نامرئي در اقتصاد كشاورزي هستند. از آنجا كه سهم زنان در نيروي كار كشاورزي قابل توجه است، براي كشوري مانند ايران كه درصدد بهبود اقتصاد روستائي مي‌باشد، و حمايت از توليد و فراوري مواد غذائي آن لازم است، شناخت نقش اين قشر و توجه به بهبود وضع آنها در كشاورزي حايز اهميت فراواني است(رستمي و رحيم‌زاده،1383).

 

نقش زنان در توسعه روستايي:

زنان حدود نيمي از جمعيت جامعه روستايي را تشكيل مي‌دهند و داراي وظايف و نقش‌هاي متعددي هستند. از جمله، همسرداري، كدبانوگري، توليد و تبديل فرآورده‌هاي كشاورزي مثل ماست، پنير و .... و حفظ و نگه‌داري آنها و كار در مزارع خانگي، تهيه آب و وسايل سوخت، كار به صورت مزد بگيرو.... مي‌باشد. زنان روستايي با انجام فعاليت‌هاي درون منزل(آماده كردن غذا، پختن، شستن، نگه‌داري و محافظت از فرزندان و...)و فعاليتهاي بيرون منزل(مثل كشاورزي، دامپروري و ...)و صنايع دستي نقش مهمي را دررسيدن به توسعه روستايي به‌عهده دارند. زن در توليد غذا ، نقش كليدي درغلبه بر گرسنگي و سوء تغذيه به‌عهده دارد. همچنين مطالعات متعدد نشان مي‌دهد كه در كشورهاي جهان سوم، بخش كشاورزي پايگاه اصلي براي اشتغال رسمي زنان مي‌باشد. زنان روستايي ايران از گذشته سهم عمده‌اي در توليد صنايع روستايي داشته و صنعت خود را باهنر توأم كرده‌اند و به‌اين لحاظ در طول تاريخ ايران شاهكارهايي خلق نموده‌اند. زنان صنعتگر روستايي از نظر اقتصادي كمك زيادي به معاش خانواده مي‌كنند، زيرا در اكثر موارد درآمد همسر تامين هزينه‌هاي زندگي را نمي‌كند و درآمد حاصل از صنايع روستايي و همچنين درآمد حاصل از فرآورده‌هاي توليدات دامي و زراعي كه توسط زنان روستايي انجام مي‌گيرد و تهيه مي‌شوند در برخي مواقع حتي از درآمد شوهر نشان هم بيشتر است (جمشيدي،1382). در حقيقت اگر بخواهيم نقش زنان روستايي را در توسعه روستايي بيان كنيم، مي‌توان به نقش عمده‌ي آنها در فعاليت‌هاي كشاورزي و توليدات زراعي، دامي و باغي، صنايع دستي روستايي، فرآوري و نگه‌داري و فروش محصولات كشاورزي اشاره كرد.

بدون شك يكي از محورهاي توسعه، توسعه نيروي انساني است. چرا كه نيروي انساني در تمام عرصه‌هاي توليد و خدمات به عنوان محور فعاليت محسوب مي‌شود. بخش كشاورزي و توليدات كشاورزي نيز، يكي از عرصه‌هايي است كه به فعاليت عمده نيروي انساني نياز داردو البته زنان روستايي از جمله نيروهاي انساني فعال در توليدات كشاورزي مي‌باشند كه همانطور كه در بخش‌هاي قبل اشاره شد، بيش از 80 درصد نيروي فعال بخش كشاورزي محسوب ميشوند. بايد يكي از مباحث مورد تأكيد در توسعه، زنان روستائي باشند كه براي توسعه‌ و توانمندي اين قشر از جامعه بايد به يك جنبه از توسعه نيروي انساني يعني آموزش پرداخت. در حقيقت به دنبال اين هستيم كه سرمايه انساني زنان روستائي يعني علم و دانش و مهارت و تجربه و توان و خلاقيت آنها را به نحو احسن به كار گرفت، و البته اين تنها از طريق آموزش در نيروي انساني هر جامعه ذخيره شده و باعث افزايش بهره‌وري كار آنان در عرصه‌هاي مختلف از ‌جمله، زنان در بخش كشاورزي مي‌شود و توان برخورداري از مطلوبيت‌هاي بالاتر را به آنها مي‌دهد. چرا كه افزايش بهره‌وري به اين بستگي دارد كه عوامل اصلي توليد را درست تشخيص داده و عوامل داخلي و بيروني تأثيرگذار بر كار آنها و مسائل و مشكلات آنها را شناخت و درصدد رفع آن بر آمد. و اين مسئله در مورد زنان روستائي به اين‌گونه است كه براي افزايش مهارت و تجربه و علم و دانش و كاهش مشكلات آنها از طريق آموزش مي‌توان اقدام نمود و از اين طريق بهره‌وري فرد را افزايش داد. بنابراين بايد به‌طورجدي به برنامه‌ريزي براي توسعه نيروي انساني بخش كشاورزي به‌خصوص دختران و زنان روستائي پرداخت. و سرمايه‌گذاري‌هاي فكري و مادي را در اين زمينه متمركز نمود. بديهي است كه اولين گام در برنامه‌ريزي توسعه منابع انساني آگاهي از ويژگي‌هاي نيروي انساني و سمت‌‌‌گيري مناسب در جهت دستيابي به اين هدف خواهد بود(شريعت‌زاده و چيذري،1383). و در اين راستا در مورد زنان روستائي نيز بايد نياز سنجي نمود و سپس به اولويت‌بندي نيازها پرداخت و مسلمآ با توجه به اينكه زمينه‌سازي اصلي توسعه منابع انساني در ايران نيازمند برخورداري از يك آموزش و پرورش قوي و با كيفيت مي‌باشد، پيشنهاد شده كه برنامه‌ريزان و سياست‌گذاران، كيفيت بخشي و تقويت آموزش را در اولويت كاري خود قرار دهند(شريعت‌زاده و چيذري، 1383). بر اين اساس نياز دختران و زنان روستائي نيز در تمام جنبه‌هاي كشاورزي و زندگي روستائي آنان در اولويت قرار مي‌گيرد و مستلزم توجه ويژه است.

دختران و زنان روستائي نقش مهمي در اقتصاد كشاورزي ايفا مي‌كنند. ليكن دسترسي نا چيز آنها به دانش و اطلاعات موجب شده است كه نتوانند بهره‌وري فعاليت‌هايشان را افزايش دهند. و از فرصت‌ها و ظرفيت‌هاي بالقوه خود استفاده كنند(كريمي، صديقي و فعلي،1385). دختران و زنان روستائي با توجه به نقش‌هاي خود نظير عامل توليد، مديريت منزل، تصميم‌گيري و عضوي مؤثر در پيكره اجتماع به آموزش در جنبه‌هاي مختلف كشاورزي و توليد، يعني اعتبارات، نهاده‌هاي كشاورزي و فنون و عمليات كشاورزي، نگه‌داري و فراوري مواد غذائي و كاهش ضايعات محصولات و... نياز دارند. مسئله كاهش ضايعات كشاورزي و توليد، تفكر جديدي در كشور ماست كه توجه مسئولان بخش كشاورزي را به خود جلب نموده و در اين راستا لازم است آموزش‌هاي لازم در جهت افزايش سطح آگاهي و انديشه زنان و دختران روستائي صورت گيرد. و آنان از آخرين دستاوردهاي علمي و نحوه تغيير و تبديل و فراوري محصولات مختلف كشاورزي به مواد جديد آگاهي يابند 


مبلغ قابل پرداخت 10,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۰ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 186
كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

كسب درآمد اينترنتي روزانه حداقل ٧٠ هزار تومان

سلام دوست خوبم اگه از زندگي و كارت رضايت نداري.. اگه از وضعيت روحي و بي پولي خسته شدي.. اگه احساس ميكني هميشه تو تمامي كارها بازنده اي و اعتماد به نفس پاييني داري.. اگه ميخواي يك فعاليت جديد رو شروع كني .. و يا حتي ميخواي وضعيت زندگيتو بهتر و بهتر كني و جاذب ثروت و موفقيت ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1398/09/16 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

فروش فیلتر بورسی استریکلی فقط 75 هزار تومان

آیا می خواهی ؟ قبل از همه سهم های مستعد رشد را شناسایی کنی؟ ضررهای خود را فقط در دو ماه جبران کنی؟ از بورس خاطرات خوب داشته باشی؟ در یک سال ثروت خود را دو برابر نمایی؟ به هیچ فیلتر دیگری نیاز نداشته باشی؟ هر سهمی را قبل از رشد شناسایی کنی؟ با کمترین آموزش در بورس فعالیت ...

افزایش فالوور اینستاگرام روزانه تا 10 کا

افزایش فالوور اینستاگرام روزانه تا 10 کا

افزایش فالوور اینستاگرام روزانه تا 10 کا تضمینی و تست شده (آپدیت شد) این روش جدید برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام هیچ محدودیتی ندارد و می توانید مادام العمر از این روش استفاده کنید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پکیج لطفا توضیحات زیر را کامل بخوانید به راحتی فالوور های ...

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر و ...

اموزش کسب درامد از اینترنت روزی 3 میلیون تومان

اموزش کسب درامد از اینترنت روزی 3 میلیون تومان

بسم الله الرحمن الرحیم الکی امیدوار نباشید ، با این شرایط اقتصادی هیچوقت ثروتمند نمی شوید!! مگر اینکه هوشمندانه کار کنید سلام و عرض ادب دوستان در اینجا قصد داریم تا پکیجی را خدمت شما معرفی کنیم ، که در 13 سرفصل اموزشی ، صفر تا صد کسب درامد از اینترنت در فضای مجازی و ...

آموزش کسب درآمد در منزل روزانه 300هزارتومان

آموزش کسب درآمد در منزل روزانه 300هزارتومان

**کسب درآمددرمنزل از اینترنت روزانه 300/000 هزارتومان تضمینی و تست شده** *بسم الله الرحمن الرحیم* *نکته بسیار مهم* لطفا قبل از اینکه به پشتیبانی پیام بدهید و سوال بپرسید ابتدا تمام توضیحات موجود در این صفحه را کامل مطالعه کنید و قسمت های -سوالات متداول- و -دیدگاه های کاربران- به ...

کتاب چرا بازاریابی شبکه ای؟

کتاب چرا بازاریابی شبکه ای؟

کتاب چرا بازاریابی شبکه‌ای؟ چطور یک زندگی بهتر با ریسک کمتر داشته باشیم نوشته‌ی کیت شرایتر،با ارائه‌ی روش‌های سودمند به شما می‌آموزد که بازاریابی شبکه‌ای تنها حرفه‌ی موجود در جهان نیست، اما با به کارگیری آن علاوه بر آزادی مالی، وقت و زمان لذت بردن از آن را هم ...

ساخت برنامه ساده پنل فروش ممبر و فالوور

ساخت برنامه ساده پنل فروش ممبر و فالوور

ساخت برنامه ساده پنل فروش ممبر و فالوور همین الان با این پکیج برنامه اندروید پنل فروش ممبر و فالوور خود را تنها با یک موبایل و اینترنت بسازید و روزانه ممبر و فالوور بفروشید و درآمد باور نکردنی کسب کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پکیج لطفا توضیحات زیر را کامل ...

دانلود کتاب صوتی آدم های سمی

دانلود کتاب صوتی آدم های سمی

عنوان کتاب: آدم های سمی نویسنده: لیلیان گلاس مترجم: مينا فتحی، نهضت صالحيان گوینده: ملیحه عجم فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 29 حجم کل فایل ها: 252 مگابایت مدت زمان پخش: 14 ساعت و 12 دقیقه زبان: فارسی توضیحات: محتوای این کتاب در دو بخش کلی دسته‌بندی شده ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و Excel و ...

دانلود پاورپوینت HSE PLAN

دانلود پاورپوینت HSE PLAN

عنوان: HSE PLAN فرمت فایل: pptx تعداد اسلاید ها: 33 زبان: فارسی دسته بندی: بهداشت محیط چکیده: طرح ایمنی، بهداشت و محيط زیست HSE PLAN مستندی است که کليه پيمانکاران موظف اند در زماان برگازاری مناقصه و یا پس از عقد قرارداد به عنوان بخشی از مستندات فنی خود به کارفرما ارائه ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

این مجموعه سوالات شامل سوالات اطلاعات عمومی و سیاسی آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. پوشه سوالات اطلاعات عمومی و ...

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

(بسم‌الله الرحمن الرحیم) سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی ما خوش آمدید. اومیدوارم در این شرایط بد هیچ کس دغدغه مالی نداشته باشد.. کسب درآمد اینترنتی طی چندین سال تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است. کسب درآمد بدون خارج شدن از منزل می‌شود به راحتی به درآمد ...

افزایش ممبر کانال روزانه تا 10 کا

افزایش ممبر کانال روزانه تا 10 کا

افزایش ممبر کانال و گروه روزانه تا 10 کا کاملا تضمینی و تست شده (آپدیت شد) این روش جدید برای افزایش ممبر کانال و گروه تلگرام هیچ محدودیتی ندارد و می توانید مادام العمر از این روش استفاده کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این پکیج لطفا توضیحات زیر را بطور کامل ...

نرم افزار انتقال اعضا گروه به گروهی دیگر در

نرم افزار انتقال اعضا گروه به گروهی دیگر در

نرم افزار انتقال اعضا گروه به گروهی دیگر در تلگرام + ارسال پیام تبلیغاتی همراه با آموزش ویدیویی آموزش انتقال اعضای یک گروه به گروه دیگر در تلگرام نرم افزار ارسال پیام تبلیغاتی به تمام اعضای گروه تلگرام به همراه آموزش تصویری از نحوه کار با نرم افزار شاپ موریس نرم افزار ...

فیلتر فشردگی باند بولینگر برای سایت tsetmc

تحلیلگران حرفه ای ھنگامیکه ایجاد یک فشردگی و تراکم را بر روی باند بولینگر مشاھده میکنند خوشحال میشوند! زیرا تجربه نشان میدھد که معمولا فشردگی و تنگ شدن باندبولینگر درنھایت منجر به آغاز حرکت بزرگ و قدرتمندی خواھد شد که میتواند سودآوری خوبی را برای معامله گران به ارمغان ...

فایل های صوتی دکتر شهرام اسلامی روان شناس نخبه

فایل های صوتی دکتر شهرام اسلامی روان شناس نخبه

پیشنهاد ویژه سایت Persian Market - دکتر شهرام اسلامی روانشناس خانواده یکی از نخبه های ایران که ماهانه سمینارهای زیادی در همه جای ایران برگذار میکنن ما سعی کردیم بهترین سخنرانی هایدکتر شهرام اسلامی در این پکیج به صورت فایل های صوتی برای شما فراهم کنیم*موضوعات این پکیج ...

کسب درآمد در 3 دقیقه 5000 تومان

کسب درآمد در 3 دقیقه 5000 تومان

برای اینکه از همین امروز صاحب کسب و کار میلیونی شوید کافی است فقط چند دقیقه وقت بگذارید و توضیحات زیر را بخوانید. کسب درآمد میلیونی بدون نیاز به اینترنت شما توسط این پکیج می توانید حدود سه دقیقه ۵ هزار تومان درآمد کسب کنید. این شغل بیرون خانه و کاره شما ارایه خدمات ...

ممبر پلاس برلیان

ممبر پلاس برلیان

امکانات: +افزایش ممبر فیک + افزایش بازدید +افزودن عضو به کانال,گروه,ربات +افزودن همزمان به ده کانال موارد لازم جهت استفاده: تی دیتا ======================== ==================== =============== ======== ==== == = ...

دریافت فایل : ممبر پلاس برلیان
اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

این اکسل شیت ها مختلفی دارد (اگر ارز مورد نظر تون در شیت ها نبود، براحتی میتونید از یکی از شیت ها کپی تهیه کنید و اونو ادیت کنید -که فرمول نویسی ها هم توش بمونه-) و تماما توسط خودم درست شده. سطر اول اطلاعاتِ هر جدوا رو نگهداشتم که فرمول ها حفظ بشه. پس از وارد کردن اطلاعات خرید تون ...

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای عصر حاضر است که توسط استاد غیاث الدین الجزایری تالیف شده است، اگر اهل کتاب مطالعه هستید پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. این کتاب داری یک جلد می باشد نام کتاب: اسرار خوراکیها نویسنده: دکتر غیاث الدین جزایرى تعداد جلد: 1 تعداد صفحات: 348 فرمت کتاب: PDF ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد. تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ...

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ روی لینک زیر کلیک نمایید و این فایل را رایگان دانلود نمایید از سایت یا وبلاگ خود درآمد میلیونی کسب نمایید خیلی ها وبلاگ دارند ولی نمی توانند از آن کسب درآمد نمایند. وبلاگ شما شاید صد نفر بازدید کننده در روز داشته باشد و یا بیشتر و یا کمتر ... ...

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان آیا می خواهید کنترل دقیق بر روی تعداد ساعت دقیق کاری تمام کارمندانتان داشته باشید ، یک جدول طراحی شده با نرم افزار اکسل -پی دی اف و عکس برای شما آماده کرده ایم که بوسیله آن می توانید ساعت ورود و خروج روزانه کارمندانتان را ثبت ...

چاپ چک کلیه بانک ها با اکسل

چاپ چک کلیه بانک ها با اکسل

این فایل همراه دو ماژول تبدیل عدد به حروف و تبدیل تاریخ شمسی به حروف است . برای کار با این فایل با مراحل زیر رو انجام دهید. 1.بعد از باز کردن فایل (اجرای برنامه) کلید alt+f11 تا به قسمت کد نویسی آن بروید 2.بعدا طبق عکس زیر در قسمت مشخص شده کلید راست رو زده و گزینه آیمپورت فایل رو ...

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم موفق و سلامت و ثروتمند باشید ...

فیلتر جادویی نوسانگیری در بورس ایران

فیلتر جادویی نوسانگیری در بورس ایران

با وجود این فیلتر دیدن جمله ی ((هنوز تو ضررم)) در شبکه های اجتماعی و گروههای بورسی جای تعجب دارد!!!فیلتر نوسانگیری اولین بار در ایران ...

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

این بسته پیشنهادی که توسط سایت حسام جمع آوری شده شامل: 230نمونه سوال تستی باجواب نام محصول:نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات تعداد مجموع سوالات: 230نمونه سوال با جواب آزمون ادواری نمونه سؤالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات می ...

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

نام محصول: مجموعه صفرتاصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی تهیه کننده: دوران راهبی انتشار: وبسایت بچه‌های نساجی دانشگاه یزد فرمت محصول: کتاب الکترونیکی(PDF) + ویدئو MP4 قابل پخش در: موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... مخاطب این بسته آموزشی: تمام افراد مبتدی که حداقل سرمایه 5 میلیونی ...

تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به "" می باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما